Evrende yalnız mıyız? Gündem Özel’de konuşuldu

İçeriği Paylaş

Gündem Özel, uzay ve evrenle ilgili merak edilen soruların yanıtlarını aradı. Alaska’dan gelen görüntüler, bakışları yine uzaya çevirdi. Bölge gerçekten uzaydan gelen bulaşıcı hastalıklar ve virüs tehdidine karşı karantinaya alındı mı? Peki, insanlığın uzay macerasında akla en yatkın senaryolar neler? Evrene gönderilen mesajlar ve geldiği iddia edilen yanıtlar. Dünya dışı canlılar, ışınlanma, zamanda yolculuk, kara delikler, başka evrenler ve merak edilen her şeyi bilimsel bakış açısıyla Deniz Bayramoğlu sordu, Astrofizikçi Prof. Dr. Mehmet Emin Özel, Fizikçi Prof. Dr. İbrahim Semiz, Astrofizik ve Uzay Teknolojileri Uzmanı Dr. Tülün Ergin, Bilim Yazarı Tevfik Uyar, Cambridge Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mete Atatüre, NASA’da çalışan Türk Astrofizikçi Dr. Umut Yıldız, Gündem Özel’de yanıtladı.

Kaynak: CNN TÜRK


İçeriği Paylaş

Yayını Paylaş:

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ-Ankara/Türkiye), Fizik Bölümü, Lisans (1964-1969), Yüksek Lisans (1972), Doktora (Goddard Uzay Uçuş Merkezi – Greenbelt-MD’de, gama ışını uydusu SAS-2 ile galaktik kozmik ışınların gama ışını gözlemleri üzerine bir tez hazırladı ve ODTÜ Fizik Bölümü’nde 1979’da sunuldu).

Katılın!

Bağlanın!
Gelin ve topluluğumuza katılın. Ağınızı genişletin ve yeni insanlarla tanışın!

Yorumlar

Henüz yorum yok

1946 doğumlu, 2009 yılında emekli olmuş, bazı yerel üniversitelerde yarı zamanlı ders vermektedir. İstanbul’da yaşamaktadır-Türkiye.

Instagram'da takip et

Prof.Dr. Mehmet Emin ÖZEL

Gökyüzünü Tanıyalım” Kitabı 17. Baskıya Ulaştı

Mehmet Emin ÖZEL'e Katılın

Yeni yayınlar için kaydolun.

Başarıyla abone oldunuz! Hata! Bir şeyler ters gitti lütfen tekrar deneyin.
Edit Template

Biyografi

ODTÜ: MSc, BSc, PhD, Doçentlik

· Çukurova Üniv:  Prof.Dr

· Max Plack Inst. Reseach Associate

· NASA Goddard Space Flight Centre: Senior Research Associate

· TUBITAK MAM: Başuzman Araştırıcı

Copyright © 2023 Mehmet Emin ÖZEL – Tüm hakları saklıdır. Tasarım Uzman Web Design